Oldal kiválasztása

LEGO Batman játékteszt

LEGO Batman játékteszt
16 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

A Warner Bros. kiadásában újabb építőkockás adaptáció látott napvilágot múlt hét végén. Ezúttal Batman került terítékre, így a nyár legnagyobb őrületét keltő mozifilm alapjául szolgáló főhős sem kerülhette el végzetét.

A Lego Star Wars és a Lego Indiana Jones után egy újabb neves film került terítékre a Travellers Tales-nél, melyet ismét építőkockás elgondolásban hoztak tető alá. Ezúttal Gotham City öntörvényű fekete lovagja, a Denevérember története elevenedik meg, csak kockákból kirakva. Az augusztusban mozikba kerülő második Nolan-féle film után tehát ismét lehetőségünk nyílik Batman és hű társa, Robin bőrébe bújni, hogy leszámoljunk az Arkham Intézetből megszökött rossz fiúkkal. Például Madárijesztővel, Jokerrel, Agyagpofával, Méregcsókkal, Kétarccall, Pingvinnel, Rébusszal, Macskanővel vagy Mr. Freeze-el.

A LEGO Batman 15-15 küldetést biztosít a játékosok számára. Ezt úgy kell elképzelni, hogy mindkét oldalon három fejezetből áll a játék, melyek mindegyikében 5-5-5 küldetést kell teljesítenünk. Központunk, főhősünk titkos, földalatti barlangja, ahol szabadon eldönthetjük, hogy éppen melyik kampányba szeretnénk belekóstolni. Ha úgy döntünk, hogy a béke és a rend védelmezőiként vágunk neki a játéknak, akkor Batman-nel és Robinnal az Arkham Intézetből megszökött rossz fiúkat kell megakadályoznunk őrült, gonosz terveik véghezvitelében, azonban ha úgy döntünk, hogy inkább Gotham City őrült bűnözőit terelgetjük, akkor a város nyugalmát kell megbontatnunk. A játék amúgy nagyon egyszerű történettel rendelkezik, a Travellers Tales csapata semmit nem bonyolított túl, dehát miért is tennék, ha kifejezetten gyerekeknek, illetve gyermeklelkű felnőtteknek szól a LEGO Batman. Szóval a lényeg, hogy a már említett Arkham Intézetből sikeresen megszöknek Batman legnagyobb riválisai és három csoportba verődve randalíroznak Gothamben: Rébusz kompániájának a város bankjának kifosztása a célja, Pingvin csapata a város feletti hatalmat akarja átvenni robotpingvinek segítségével, Joker pedig csak szimplán káoszt akar gerjeszteni a városban.



Az első küldetésben például Agyagpofát kell elkapni, aki épp Gotham utcáit tartja rettegésben. Batman búvóhelyéről indulva Batmobillalk közelítjük meg a tett helyszínét, hogy aztán legodarabok gyűjtögetésével és rossz fiúk leverésével sok-sok pontot gyűjtsünk, amit később aztán saját használatra is felhasználhatunk. A bónusz tartalmak között találunk olyat, melyek főhősünk hátteréről ismertetett érdekes információkat, de akár új, játszható karaktereket is terelgethetünk. Ráadásul ezen hősük segedelmével más karakterek által el nem ért helyszínekre is eljuthatunk, így újabb bónuszokra tehetünk majd szert. Az egyes pályák mindegyikének a végén egy-egy bossfight keretén belül kell újra lapátra tenni az intézetből kiszabadult gonoszokat. Nem kell agyon bonyolított szituációkra gondolni, mindenesetre egy kis gondolkodás és ügyesség árán könnyedén elkaphatjuk mindegyik főgonosz grabancát. Macskanő például rengeteg ugrál ide-oda, tehát meg kell találni a módját, hogy el tudjuk kapni, vagy Man-Bat például a levegőből szórja ránk az áldást és a szárazföldre való lecsalogatásának módjára kell előbb rájönnünk. Sok-sok ilyen talány vár majd ránk a játék során, de a főgonoszokkal szemben kapjuk a legnehezebbeket.

A játék során mindig kapunk magunk mellé egy hűséges társat, akivel akár pozíciót is cserélhetünk. Erre a küldetéseink során rengetegszer szükség is lesz, ugyanis sok-sok szituációban csakis Robin lesz képes megoldani a rejtélyt, míg más esetben Batman lesz az, akivel sikerre vihetjük a küldetést. Általában ez a pozíció csere akkor lesz érdekes, mikor különböző spéci ruhákat kell magunkra ölteni. Az egyik pályán Robin mágnestalpakat kap, így tud felmászni magasabb helyekre, Batman pedig bombákat tud lerakni és azokkal tudja megtisztítani a terepet. A játék kellemes részét ezen kívül az állandóan ránk zúduló humor is kiegészíti. Általában Robin az, aki az átvezető videók mindegyikében szerencsétlenkedik, de játék közben is akadnak olyan rejtett lehetőségek, melyek garantáltan mosolyt csalnak az ember arcára.



Persze akadnak negatívumok is. Lassan már felesleges leírnunk ezeket, ugyanis a
Travellers Tales kénytelen kiküszöbölni a LEGO-játékok állandó gyermekbetegségeit. Hiába szép színes és hangulatos a látványvilág, ha a kamerakezelés egyszerűen az őrületbe kergeti az embert. Ugyanez igaz az irányításra is, mely valószínűleg gamepaddal egyszerűbb lehet, mint billentyűzeten, de ha már egyszer kiadják PC-re is a játékot, akkor lassan illene lenne egy normális irányítást generálni alá. Idegesítő és sok esetben nagyon ront a játékélményen. Ami szintén néha kicsit bosszantó, azok a feladott rejtvények. Mivel főleg gyerekeknek szól a játék, nem igazán értettem, hogy miért kell komoly fejtörőkkel teletűzdelni a játékot, melyek az idegesítő irányítás és kamerakezelés mellett hamar elvehetik az ember kedvét a játéktól, amely összességében nem rossz, de még mindig ugyanazokkal a gondokkal küszködik, mint elődei.

7.6/10

Aktuális fórumtémák

Eseménynaptár

Translate »