Oldal kiválasztása

Uncharted: Golden Abyss – Játékteszt

Uncharted: Golden Abyss – Játékteszt
12 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

Vitathatatlan tény, hogy a jelenlegi generáció egyik legjobb akció-kalandjátéka a Naughty Dog Uncharted-sorozata, így nem meglepő, hogy a Sony Nathan Drake legújabb kalandjával demonstrálja, mi mindenre is lehet képes a jövőben a PlayStation Vita.

Az Uncharted: Golden Abyss még a Drake's Fortune előtti időkben játszódik, amikor Nathan Drake egy régi barát, Jason Dante kérésére siet Panama dzsungeleibe, hogy felkutassa egy letűnt indiai törzs kincsét. Ebben segítségére lesz állandó társa, Victor "Sully" Sullivan, míg a női vonalat ezúttal a törtető és kalandvágyó Marisa Chase fogja képviselni. A harmincnégy fejezetből álló sztori során lényegében négy-öt nagyobb helyszínt járunk be, így az esőerdő mellett megfordulunk egy viskóvárosban, illetve egy rég elfeledett, ősi romos és templomos helyszínen is. Az egyes pályák kisebb "arénákra" vannak bontva, így lényegében akkor haladhatunk tovább, ha minden ránk támadó rosszfiút vagy zsoldost kiiktattunk, vagy értelemszerűen megfejtettük a fejtörőket.

 

Ezekből szerencsére akad bőven, a Golden Abyss ugyanis szuperül követi a PlayStation 3-as három epizód vonalát, vagyis a játékmenet az akció-ügyességi-logikai feladványok hármasának vonalán halad. Ezt igyekeztek kincsvadászattal és ősi romok fényképezésével feldobni, amit alapvetően a trófeavadászok és megrögzött gyűjtögetők fognak a legjobban élvezni. Ami a fejtörőket illeti, ezek változatosak, s ötletesek, remekül építenek a Vita képességeire, így például az érintőképernyő segítségével kell lesatíroznunk, vagy leporolnunk tárgyakat, pergameneket, de a zártörés is jópofa módon lett megoldva, ahogy a képkirakós, valamint az egyes rejtvényeket csak a fény megvilágítása megoldás is a legötletesebbek között lesz számon tartva.

 

Ami az irányítást illeti, ezen a téren jól látható, hogy a Sony Blend igyekezett kiaknázni a Vita minden egyes képességeit, így például az érintőképernyő segítségével egyszerűbbé tehetjük a platformer részeknél a mászást (végighúzzuk az ujjunkat a megfelelő részeken, és Drake magától végigügyeskedik az akadályokon), vagy egyetlen gombnyomásra fegyvert válthatunk, esetleg a megfelelő irányba húzva az ujjunkat hajthatunk végre a közelharc során látványos kombókat. Emellett a beépített giroszkópnak is szerepe lesz, ezzel ugyanis egyensúlyozni tudunk majd a mozgótárgyakon, vagy épp a mesterlövész puska célkeresztjét irányíthatjuk vele. A hátoldali tapipad se maradt kiaknázatlanul, segítségével a kötélmászás lesz egyszerűbb. Szerencsére a játék nem erőszakolja ránk az újfajta irányítási lehetőségeket, a két analógkarral és a gombokkal is remekül lehet navigálni Drake-et.

 

A Golden Abyss egészen elképesztő erődemonstrátora annak, amit jelenleg a Vita látvány terén nyújtani képes. A látottak alapján olykor valóban tátva marad az ember szája, hiszen nehéz elképzelni, hogy az elénk táruló tájkép, vagy a pergős akciót egy aprócska, kézben hordozható készülék képes megjeleníteni. Persze hiányosságok akadnak, a terek érezhetően szűkebbek, mint mondjuk az Uncharted 3-ban, és itt-ott bőven akadnak poligonszegény textúrák, de összességében elmondható, hogy a zsebkaland könnyedén hozza a Drake's Fortune szintjét.

 

A Sony Blend játékából azonban hiányzik az a kézzel fogható plusz adalék, amitől annyira működőképes az Uncharted-sorozat. A párbeszédek közel sem annyira szórakoztatóak, hiányzik a karakterek közötti kémia, az egész világot bejáró kaland, a változatos kihívások, a filmekbe illő jelenetek, így hiába kapunk egy szórakoztató játékot a Golden Abyss személyében, a handheld kaland nem tud végig azon a hőfokon égni, mint mondjuk az alig pár hónappal ezelőtt megjelent Uncharted 3, s ezt a hiányosságot az ügyes, ötletes megoldások, és a jól ismert játékmenet se képes feledtetni. Mindezek ellenére egyértelműen a Vita egyik legjobb nyitócímével van dolgunk, amit minden egyes PS Vita vásárlónak kötelező a kosarába tennie.

 

Értékelés: 8/10

Translate »