Nevesítve lettek az idén is megrendezésre kerülő show főszereplői.Az október 23-án megrendezésre kerülő British Academy Video Games Awards-on díjjazva lesznek több kategóriában a játékvilág alkotásai. A The British Academy of Film and Television Arts a mai nap hivatalosan prezentálta az esélyesek névsorát, amit mi teljes egészében prezentálunk is nektek:

Action and Adventure

 

Crackdown (Xbox 360)

Development Team

Realtime Worlds/Microsoft Game Studios

Gears of War (Xbox 360)

Rod Fergusson, Michael Capps, Cliff Bleszinski

Epic Games/Microsoft Game Studios

God of War 2 (PS2)

Cory Barlog, Michael Cheng, Eric Williams

SCE Santa Monica Studio/Sony Computer Entertainment Europe

Orange Box (PC)

Development Team

Valve/Electronic Arts

Ratchet and Clank: Tools of Destruction (PS3)

Development Team

SCE Foster City Studio & Insomniac/Sony Computer Entertainment Europe

The Legend of Zelda: Twilight Princess (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

 

Artistic Achievement

 

Bioshock (Xbox 360)

Development Team

2K Boston/2K Australia/2K Games

Heavenly Sword (PS3)

Development Team

Ninja Theory/Sony Computer Entertainment Europe

Okami (PS2)

Atsushi Inaba

Clover(Capcom)/Capcom

Ratchet and Clank: Tools of Destruction (PS3)

Development Team

SCE Foster City Studio & Insomniac/Sony Computer Entertainment Europe

Skate (PS3)

Development Team

EA Black Box/Electronic Arts

Viva Pi ñ ata (Xbox 360)

Ryan Stevenson, Ed Bryan

Rare/Microsoft Game Studios

 

 

Best Game

 

Bioshock (Xbox 360)

Development Team

2K Boston/2K Australia/2K Games

Crysis (PC)

Development Team

Crytek/Electronic Arts

Gears of War (Xbox 360)

Rod Fergusson, Michael Capps, Cliff Bleszinski

Epic Games/Microsoft Game Studios

Guitar Hero II (PS2)

Development Team

Harmonix/Activision/Red Octane

Kane & Lynch: Dead Men (Xbox 360)

Development Team

Eidos/Eidos

Wii Sports (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

 

Casual

 

Big Brain Academy for Wii (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

Cake Mania (DS)

Development Team

Digital Embryo/Sandlot Games/Majesco

Guitar Hero II (PS2)

Development Team

Harmonix/Activision/Red Octane

More Brain Training (DS)

Development Team

Nintendo/Nintendo

SingStar (PS3)

Development Team

SCE London Studio/Sony Computer Entertainment Europe

Wii Sports (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

 

Gameplay

 

Crackdown (Xbox 360)

Development Team

Realtime Worlds/Microsoft Game Studios

Gears of War (Xbox 360)

Cliff Bleszinski, Ray Davis, Lee Perry

Epic Games/Microsoft Game Studios

Sega Rally (PS3)

Development Team

SEGA Racing Studio/SEGA

The Legend of Zelda: Twilight Princess (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

 

Warhawk (PS3)

Dylan Jobe, Bruce Woodard, Brian Upton

Incognito/Sony Computer Entertainment Europe

Wii Sports (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

 

Innovation

 

fl0w (PSN)

Jenova Chen, Nicholas Clark, Austin Wintory
SCE Santa Monica Studio/Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment Europe

Okami (PS2)

Atsushi Inaba

Clover(Capcom)/Capcom

Super Paper Mario (Wii)

Development Team

Intelligent Systems/Nintendo

The Eye of Judgement (PS3)

Kazuhito Miyaki, Yuseke Watanabe

SCE Japan Studio/Sony Computer Entertainment Europe

Trauma Center : Second Opinion (Wii)

Development Team

Atlus USA/Nintendo

Wii Sports (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

 

Multiplayer

 

Battlefield 2142 (PC)

Development Team

EA Dice/Electronic Arts

Crackdown (Xbox 360)

Development Team

Realtime Worlds/Microsoft Game Studios

Guitar Hero II (PS2)

Development Team

Harmonix/Activision/Red Octane

Wii Sports (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

World in Conflict (PC)

Development Team

Massive Entertainment/Sierra Entertainment/Vivendi Games

World of Warcraft: The Burning Crusade (PC)

Development Team

Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment

 

Original Score


Final Fantasy XII
(PS2)

Hitoshi Sakimoto, Nobuo Uematsu

Final Fantasy XII Project Team/Square Enix

God of War 2 (PS2)

Clint Bajakian, Jonathan Mayer, Chuck Doud

SCE Santa Monica Studio/Sony Computer Entertainment Europe

Lair (PS3)

John Debney, Ryan Hamlyn, Clint Bajakian

SCE Foster City Studio & Factor 5/Sony Computer Entertainment America

Okami (PS2)

Atsushi Inaba

Clover (Capcom)/Capcom

The Legend of Zelda: Twilight Princess (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

Viva Pi ñ ata (Xbox 360)

Grant Kirkhope

Rare/Microsoft Game Studio

 

Sports

 

Football Manager 2008 (PC)

Development Team

Sports Interactive/SEGA

Colin McRae: DiRT (Xbox 360)

Gavin Raeburn, Matt Horsman, Alex Grimbley

Codemasters/Codemasters

FIFA 08 (PS3)

Development Team

EA Chicago/Electronic Arts

MotorStorm (PS3)

Mick Hocking, Martin Kenwright, Pete Smith

SCE External Development Studio & Evolution/Sony Computer Entertainment Europe

Virtua Tennis 3 (Xbox 360)

Development Team

Sumo Digital/SEGA

Wii Sports (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

 

Strategy and Simulation

 

Command & Conquer: Tiberium Wars (Xbox 360)

Development Team

Electronic Arts LA/Electronic Arts

Forza Motorsport 2 (Xbox 360)

Development Team

Turn 10/Microsoft Game Studios

Medieval II: Total War Kingdoms (PC)

Development Team

The Creative Assembly/SEGA

Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas (Xbox 360)

Development Team

Ubisoft Studios ( Montreal )/Ubisoft Entertainment

Wii Sports (Wii)

Development Team

Nintendo/Nintendo

World in Conflict (PC)

Development Team

Massive Entertainment/Sierra Entertainment

 

Story and Character

 

Final Fantasy XII (PS2)

Development Team

Final Fantasy XII Project Team/Square Enix

God of War 2 (PS2)

Cory Barlog, David Jaffe

SCE Santa Monica Studio/Sony Computer Entertainment Europe

Heavenly Sword (PS3)

Development Team

Ninja Theory/Sony Computer Entertainment Europe

Okami (PS2)

Atsushi Inaba

Clover (Capcom)/Capcom

The Darkness (Xbox 360)

Denby Grace, Lars Johansson, Jerk Gustafsson

Starbreeze Studios/ 2K

The Simpsons Game (Xbox 360)

Scot Amos, Jonathan Knight, Greg Rizer

EA/Electronic Arts

 

Technical Achievement

 

Crackdown (Xbox 360)

Development Team

Realtime Worlds/ Microsoft Game Studios

Gears of War (Xbox 360)
Development Team

Epic Games/Microsoft Game Studio

God of War 2 (PS2)

Tim Moss, Christer Ericson

SCE Santa Monica Studio/Sony Computer Entertainment Europe

MotorStorm (PS3)

Scott Kirkland, Martin Kenwright, Pete Smith

SCE External Development Studio/Evolution/Sony Computer Entertainment Europe

Okami (PS2)

Atsushi Inaba

Clover(Capcom)/Capcom

Uncharted: Drake’s Fortune (PS3)

Development Team

Naughty Dog/Sony Computer Entertainment Europe

 

Use of Audio

 

Crackdown (Xbox 360)

Development Team

Realtime Worlds/Microsoft Game Studios

Elite Beat Agents (DS)

Development Team

iNiS/Nintendo

Gears of War (Xbox 360)

Development Team

Epic Games/Microsoft Game Studios

God of War 2 (PS2)

Dave Murrant, Philip Kovats, Chuck Russom

SCE Santa Monica Studio/Sony Computer Entertainment Europe

Guitar Hero II (PS2)

Development Team

Harmonix/Activision/Red Octane

Skate (PS3)

Development Team

EA Black Box/Electronic Arts

 

BAFTA One’s To Watch Award in association with Dare to Be Digital

 

Ragnarawk

Voodoo Boogy (Malcom Brown, Robert Clarke, Peter Carr, Lynne Robertson,

Finlay Sutton)

ClimbActic

Carebox (Jack Potter, Alan Campbell, Benjamin Rollinson, Zarek Cohen, Duncan Harrison)

Bear Go Home

Phoenix Seed (Fengming Bao, Xi Deng, Yi Li, Guangyao Wang, Christopher Isaacs)

 

The PC World Gamers Award

 

Dr Kawashima’s Brain Training (DS)

Nintendo/Nintendo

FIFA 07 (PS2)

EA Canada/Electronic Arts

Football Manager 2007 (PC)

Sports Interactive/SEGA

Gears of War (Xbox 360)

Epic Games/Microsoft

Grand Theft Auto: Vice City Stories (PSP)

Rockstar Leeds/Take Two

Resistance: Fall of Man (PS3)

Insomniac/Sony Computer Entertainment Europe

Wii Play (Wii)

Nintendo/Nintendo

Oszd meg velünk és olvasóinkkal a saját véleményedet egy hozzászólásban!

hozzászólás