Oldal kiválasztása

Game Developers Choice Awards – 2007 jelöltjei

Game Developers Choice Awards – 2007 jelöltjei

Minden évben kiosztják a Game Developers Choice Awards-on a díjakat, ahol ezúttal nyolc kategóriában verseng a játékvilág színe-java. Minden évben kiosztják a Game Developers Choice Awards-on a díjakat, ahol ezúttal nyolc kategóriában verseng a játékvilág színe-java. Talán a legfontosabbnak számító "Legjobb kategóriában" igazi csata várható, ugyanis itt olyan nevek mérik majd össze erejüket, mint a Gears of War, az Okami, az The Elder Scrolls IV: Oblivion, a Wii Sports, és a The Legend of Zelda: Twilight Princess. Következzen a teljes lista:

    Best Game

Gears of War (Epic Games / Microsoft Game Studios)
- Cliff Bleszinski, Michael Capps, Rod Fergusson

Okami (Clover Studio / Capcom Entertainment)
- Atsushi Inaba, Hideki Kamiya

The Elder Scrolls IV: Oblivion (Bethesda Game Studios / 2K Games/Bethesda
Softworks)
- Todd Howard

The Legend of Zelda: Twilight Princess (Nintendo EAD / Nintendo)
- Eiji Aonuma, Satoru Iwata, Shigeru Miyamoto

Wii Sports (Nintendo)
- Satoru Iwata, Shigeru Miyamoto, Keizo Ohta, Takayuki Shimamura, Yoshiaki
Yamashita


Audio

Company of Heroes (Relic Entertainment / THQ)
- Crispin Hands, John Johnson, Jennifer Lewis, John Tennant

DEFCON: Everybody Dies (Introversion Software)
- Alistair Lindsay, Michael Maidment

Guitar Hero II (Harmonix Music Systems / RedOctane)
- Jeff Allen, Eric Brosius, Izzy Maxwell

Lara Croft Tomb Raider: Legend (Crystal Dynamics / Eidos Interactive)
- Troels Folmann, Karl Gallagher, Mike Peaslee, Gregg Stephens

LocoRoco (Sony Computer Entertainment)
- Kemmei Adachi, Tomonobu Kikuchi, Kouji Niikura, Nobuyuki Shimizu


Character Design

Final Fantasy XII (Square Enix)
- Hideo Minaba, Hiroshi Minagawa, Akihiko Yoshida

LocoRoco (Sony Computer Entertainment)
- Tsutomu Kouno, Keigo Tsuchiya

Okami (Clover Studio / Capcom Entertainment)
- Mari Shimazaki, Sawaki Takeyasu, Kenichirou Yoshimura

Rayman Raving Rabbids (Ubisoft Montpellier Studio / Ubisoft Entertainment)
- Michel Ancel, Charles Beirnaert, Hubert Chevillard, Florent Sacre

Viva Pinata (Rare / Microsoft Game Studios)
- Ryan Stevenson


Game Design

Bully (Rockstar Vancouver / Rockstar Games)
- Michael Skupa

Okami (Clover Studio / Capcom Entertainment)
- Hideki Kamiya

The Elder Scrolls IV: Oblivion (Bethesda Game Studios / 2K Games/Bethesda
Softworks)
- Todd Howard

Viva Pinata (Rare / Microsoft Game Studios)
- Justin Cook, Gregg Mayles

Wii Sports (Nintendo)
- Keizo Ohta, Takayuki Shimamura, Yoshiaki Yamashita


Technology

Company of Heroes (Relic Entertainment / THQ)
- Drew Dunlop, Shelby Hubick, David Swinerd, Ian Thomson

Dead Rising (Capcom Entertainment)
- Shinya Ikuta, Tomofumi Ishida, Yasuhide Sawada, Tomohiro Ueda

Gears of War (Epic Games / Microsoft Game Studios)
- Michael Capps, Ray Davis, Tim Sweeney, Daniel Vogel

Rockstar Games presents Table Tennis (Rockstar San Diego / Rockstar Games)
- Ted Carson, Eugene Foss, Wil Paredes, Steve Reed

Wii Sports (Nintendo)
- Takuhiro Dohta, Takeshi Miyamoto, Keizo Ohta, Kenta Sato


Visual Arts

Final Fantasy XII (Square Enix)
- Isamu Kamikokuryo, Hideo Minaba, Akihiko Yoshida

Gears of War (Epic Games / Microsoft Game Studios)
- Jerry O'Flaherty, Chris Perna

Okami (Clover Studio / Capcom Entertainment)
- Naoki Katakai, Kenichirou Yoshimura

The Elder Scrolls IV: Oblivion (Bethesda Game Studios / 2K Games/Bethesda
Softworks)
- Matthew Carofano, Christiane Meister, Istvan Pely

Viva Pinata (Rare / Microsoft Game Studios)
- Ed Bryan, Ryan Stevenson


Writing

Bully (Rockstar Vancouver / Rockstar Games)
- Dan Houser, Jacob Krarup

Dreamfall: The Longest Journey (Funcom / Aspyr Media)
- Dag Scheve, Ragnar Tørnquist

Sam & Max Episode 1: Culture Shock (Telltale Games / GameTap)
- Brendan Ferguson, Dave Grossman, Steve Purcell

The Elder Scrolls IV: Oblivion (Bethesda Game Studios / 2K Games/Bethesda
Softworks)
- Ken Rolston

The Legend of Zelda: Twilight Princess (Nintendo EAD / Nintendo)
- Kyogoku Aya, Nate Bihldorff, Mitsuhiro Takano

New Studio

Gastronaut Studios (Small Arms)
- Jacob Van Wingen, Don Wurster

Iron Lore Entertainment (Titan Quest)
- Paul Chieffo, Jeff Goodsill, Brian Sullivan

Naked Sky Entertainment (RoboBlitz)
- Joshua Glazer, Tian Mu, Sam Thibault

Ready At Dawn Studios (Daxter)
- Didier Malenfant, Andrea Pessino, Ru Weerasuriya

Wadjet Eye Games (The Shiva)
- Chris Femo, Dave Gilbert, Peter Gresser, Ian Schlaepfer
Translate »