Here comes the swarm – Betekintő

A Here Comes The Swarm egy korai hozzáférésben lévő RTS, amelyben bázisunkat elpusztítani kívánó lényeket kell a lehető legtovább távol tartanunk. A They Are Billionshoz hasonlóan itt is hullámokban érkeznek ránk hordányi szörnyek, amelyeket kicsit középkorira hajazó hadifelszerelésekkel kell visszatartanunk. A védekezés mellett némi városépítés is található, amely a harcászathoz szükséges erőforrásokat állítja elő. A választható istenségek és képességek miatt elég sokféle játékstílus áll rendelkezésünkre benne.
Játszhatunk offenzívan és defenzíven is. Az előbbi kicsit nehezebb, de sokkal akció-dúsabb játékmenettel szolgál, míg az utóbbi inkább a városépítős aspektusra alapoz és szép, stabil gyarapodás során épít ki elpusztíthatatlan védelmet. Az építkezés már most nagyon kellemes, minden könnyedén elhelyezhető és nem kell szerencsétlenkedni, hogy biztosan ne legyen például rés a falakon, mint több másik hasonló játék esetén. Jól látható hatósugarak vannak a védelmi fegyverzetekben, ami megkönnyíti a stratégikus lehelyezéseket. A korábban említett They Are Billionshoz képest sokkal megengedőbb és szórakoztatóbb a játékmenete.
Ahhoz, hogy tényleg a saját játékstílusunknak megfelelő környezetet tudjunk kialakítani segítségünkre lesznek a fejlesztések, amely három fő ág kombinálható pontjaiból állnak. Az, hogy ezek hogy épülnek fel, azt a választott istenségünk határozza meg (olyan formájú a talent fa, amilyen az istenség). A legegyszerűbben úgy írható le a három nagy fejlesztési ág: nyers erő (harcászati fejlesztések); gazdaság (városépítés és háttérgazdaság erősítése); védelmi technológia (különféle épület buffok, crowd control lehetőségek).
Amellett, hogy taktikus építkezést és harcokat igényel tőlünk a játék, nagyon egy jól működő fizikai rendszerrel is rendelkezik. Nem csupán elfogyó HP csíkkal rendelkeznek az ellenségeink, hanem rendes fizika által mozgatott testekkel is, amelyek nagyon látványosan reagálnak egy-egy komolyabb támadásra. Például egy varázslat által, amikor kvázi az égből leesik egy rakéta becsapódásakor hullámokban feldobálva szétdobja őket a világban. A gyalogosok is ha harcolnak, akkor azoknak is látható ereje van az összecsapások során és az ellenségek helyén csak szétszórt testek és rengeteg vér marad.



