Kategóriák: Filmkritikák

Eleven testek – Filmkritika

13 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

Az Eleven testek egy zombibőrbe bújt romantikus komédia, ami önnön cinizmusának köszönhetően nem lesz önmaga paródiája, sokkal inkább ügyesen ragadja meg a két zsáner kliséit, s gyúr abból sajátos ízvilágú humorbonbont.

Amikor már azt hinné az ember, hogy zombis témában nem lehet újat kitalálni, akkor egyszer csak felbukkan az Eleven testek. Pedig a Fifti-fifti rendezőjének legújabb filmje nem akarja feltalálni a spanyolviaszt, így tulajdonképpen csak egy népszerű témát ereszt össze a romantikus kommédiák ismert toposzaival. A különös hibridet azonban legalább olyan jóízűen fogjuk emészteni, mint ahogy teszi azt R, a film főhőse a frissen zsákmányolt agyvelővel. Az Eleven testek ugyanis (amellett, hogy bizonyos értelemben új tudnivalókkal bővíti a zombikról eddig megszerzett ismereteinket) egy elképesztően cinikus hangvételű mozi, ami ahol csak teheti, ostorozza a zsánert, miközben magának a cselekménynek az előrelendítésében a romantikus szálat használja fel.

S hogy ez jól működjön, a főhős R-t olyan jegyekkel kellett felruházni, amelyek abszolút nem jellemzőek egy élőhalottra. R ugyanis szeret tárgyakat gyüjtögetni, imád zenét hallgatni vagy éppen ha megtette a napi bejárást a helyi reptéren, leül "beszélgetni" a haverjával. A nem hétköznapi zombitulajdonságokból pedig szinte egyenesen következik, hogy amikor R megpillantja a gyönyörű Julie-t, azonnal szerelembe esik. Kettejük kapcsolata kezdetben nehézkesen bontakozik ki (mégis, ki bízna meg egy agyat majszoló zombiban?), de amint Julie is felismeri a jót R-ben, az addig zombis poénokra felhúzott történet hirtelen a klasszikus romantikus komédiára vált, s tulajdonképpen a film végéig ez a szál is marad a központban, némi "milyen kirekesztetnek lenni" vagy "milyen jó dolog érző embernek lenni" sziruppal nyakon öntve.

Az Eleven testek természetesen nem tökéletes film, de ha hajlandó vagy befogadni a zombis téma újszerű megközelítését, és fogékony vagy az ironikus, már a Fifti-fiftiben is jól működő humorra, akkor nem fogsz csalódni.

Értékelés: 7,5/10

Legfrissebb bejegyzések

BALL x PIT – Játékteszt

Golyókat pattogtatva építsd újra Ballbylon megsemmisült városát és szerezd meg kincseit.

2025-12-05

Zúzógép – Filmkritika

Az év vége előtt kapunk még egy küzdősportolóról szóló életrajzi filmet. Ezúttal Dwayne Johnson száll…

2025-12-03

Anima Gate of Memories: I&II Remaster – betekintő

Az Anima: Gate of Memories 2016-os akció RPG remastere friss látványvilágot, viszont a majd 10…

2025-12-03

HBO Max – 2025. decemberi ajánló

Decemberben az HBO Max kínálata igazán változatos lesz! Blockbuster filmektől kezdve horrorfilmeken át a karácsonyi…

2025-12-01

Christy – Filmkritika

Bár a közvélemény negatívan fogadta Sydney Sweeney új filmjét, a Christy egy megrendítő filmdráma komoly…

2025-11-30

Wall World 2 – játékteszt

A Wall World 2 nemcsak erősebb, hanem érettebb is elődjénél. Mindent megtesz, amit egy folytatásnak…

2025-11-30