Kategóriák: Hírek

Square-Enix: Vége az egykonzolos piacnak

18 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

John Yamamoto, az amerikai Square-Enix divízió elnöke úgy véli, hogy elérkezett az a nap, amikor vége az egykonzolos piacnak és már nem beszélhetünk egypólusosságról.

John Yamamoto, az amerikai Square-Enix divízió elnöke a GameIndustry-nak nyilatkozva elárulta, hogy a piac rengeteg változáson esett át az előző generáció óta, ugyanis akkoriban mindenki PlayStation 2-re akart fejleszteni, nem nagyon kellett azon aggódni, hogy nem sikerül komoly profitra szert tenni. Azonban a next-gen korszak beköszöntével mindez megváltozott, ugyanis ha minél több embert akarnak elérni produktumaikkal a fejlesztők, akkor multiplatform játékokat kell hegeszteniük, hiszen jelenleg van a piacon X360, PS3, Wii és PC is.

Éppen ezért nem túl meglepő, hogy a japán piac egyik legmeghatározóbb csapata az elmúlt időszakban új stratégiát kezd el követni és a jövőben termékeik nemcsak PlayStation 3-ra, hanem X360-ra is napvilágot látnak.

Legfrissebb bejegyzések

Echo Generation 2 – betekintő

Az Echo Generation 2 szakít az előd körökre osztott harcaival és egy deckbuilder harcrendszert ad…

2026-06-19

Echo Generation: Midnight Edition – visszatekintő

Az Echo Generation: Midnight Edition egy gyönyörű voxel grafikát használó kalandjáték, mely minden Stranger Things…

2026-06-18

Menace from the Deep: Complete Edition – Játékteszt

Az ismeretlentől való félelem?! Amikor nem találom, hogy hol van a faliórából a két elem.

2026-06-18