Kategóriák: CikkekPC tesztek

Timberborn játékteszt

A Timberborn egy városépítő játék, melyben a telepeseink mind hiperintelligens hódok lesznek, a játék világában ugyanis az emberek kihalása után az állatvilágból csak ők maradtak fenn. Hogy mi is okozta az emberiség és majdnem összes állat eltűnését? Az aszály, mely a játék során kolóniánk túlélésére is veszélyt fog jelenteni.

A játék jelenleg korai hozzáférés formában elérhető, és két különböző frakciót tartalmaz, a „hagyományos” földművelő életvitelű édesvízi Folktails hódokat, és az iparosodásra és bányászatra specializálódott Ironteeth hódokat. A két frakció játékmenet szempontjából minimálisan tér el egymástól, esztétikailag azonban nagyon erős eltéréseket mutatnak és az épületeiket megnézve eldönthető, hogy melyik frakcióé épp a főszerep.

A Folktails frakció fő tevékenysége a földművelés, velük az elsődleges célunk az élelem termesztése, begyűjtése és tárolása. Mindkét frakció képes gépesíteni az anyagkitermelését és feldolgozását, azonban a Folktails, mint természethez közelebb álló frakció, minden ipari eszközük fő alkotóeleme a fa. Fa fogaskerekek, az energiaelőállítást víz által hajtott fa kerekekkel és szélerőművekkel oldják meg, az energia szállítása pedig faáttétes, mechanikán alapuló módszerrel kivitelezik.

Az Ironteeth frakció sokkal jobban hasonlít arra, amit az emberektől várnánk, sokkal gyorsabban fejlesztenek ki új technológiákat, az alkatrészeik és gépeik fémből készülnek, képesek akkumulátorokat és motorokat összerakni. Legnagyobb eltérésük azonban, hogy a Folk hódokkal ellentétben nem szaporodnak automatikusan mikor az alapvető szükségleteik (étel, víz illetve szállás) ki vannak elégítve, hanem kapszulákat kell építeniük az új hódpopuláció létrehozásához.

Jelenleg a játék egyik legnagyobb negatívuma, hogy nem tartalmaz véletlenszerű térképgenerálást. Számos, a fejlesztők által készített térkép elérhető, illetve saját magunk is készíthetünk térképeket, de új játékot nem tudunk kezdeni gép által generált topológiával. A jelenleg elérhető térképek egyébként számosak és elég változatosak ahhoz, hogy elegendőek legyenek az esetleges auto-generálás funkció elkészültéig.

Tekintve, hogy egyelőre sem ragadozóktól, sem ellenséges hódtörzsektől sem kell tartanunk, a játék folyamán egyetlen ellenségünk lesz, ez pedig az száraz-időszakok. Az ilyen időszakokról már előre figyelmeztet a játék, temérdek időt hagyva nekünk, hogy készleteinket feltöltsük, mielőtt bekövetkezik a szárazság. Ennél jobban azonban nem lesz lehetőségünk felkészülni, ha már az értesítés megérkezett. A száraz-időszakot megelőzően, mikor még elérhető a vízutánpótlás a térképen, hódjaink természetéből fakadóan lehetőségünk van különféle gátakat építeni, melyek segítenek némi vizet megőrizni akkor is, mikor az évszak kezdetekor megszűnik a vízellátás. Ez főleg azért fontos, mert a víz eltűnésével az ültetett zöldségeink és a gyűjthető vad bogyók is kiszáradnak, ha túl sokáig maradnak víz nélkül pedig könnyen az éhhalál szélére sodródhat a hódkolóniánk.

Legfrissebb bejegyzések

Vampire Therapist – betekintő

Vampire Therapist, mert a halhatatlan vérszívóknak is oda kell figyelniük a mentális egészségre.

2024-05-09

A kaszkadőr – Filmkritika

Az utóbbi idők egyik legjobb, kifejezetten mozivászonra készített akció-vígjátéka megy a mozikban, vétek lenne kihagyni…

2024-05-09

Kill It with Fire 2 – Játékteszt

Arachnofóbok bosszúhadjárata

2024-05-09

The Planet Crafter – játékteszt

A The Planet Crafter egy terraformálós csavarral az túlélő sandboxból egy bolygóformáló élményt alkot!

2024-05-08

Children of the Sun – Játékteszt

Stílusos puzzle játék egy mesterlövész lánnyal.

2024-05-07

Sker Ritual – játékteszt

Túlélő lövölde, mely a Call of Duty zombis módjából és a Killing Floor játékokból merít…

2024-05-06