A THQ nem zárt rózsás második üzleti negyedévet az már egészen biztos, hiszen az eladások gyengébbek voltak, a veszteségek azonban nagyobbak, mint tavaly ilyenkor.
A THQ helyzete nem túlzottan fényes, hiszen a játékgyáros az idei üzleti esztendő második negyedében csupán 77 millió dolláros nettó eladásokat tudott produkálni, ami jócskán elmarad a tavaly ilyenkor regisztrált 101 millió dollártól. Az eladásoknál kisebb, a veszteségnél ellenben nagyobb számokkal találkozunk, ugyanis a deficit 47 millió dollár lett a szeptember utolsó napján zárult üzleti negyedévben, ami óriási visszaesést jelent a 2009 hasonló időszakának 5.6 millió dolláros veszteségéhez képest.
A THQ Nintendo DS-en 17 millió, Xbox 360-on 14 millió, Wii-n 13 millió, PlayStation 3-on 12 millió, PlayStation Portable-ön 7 millió, PlayStation 2-n 1.9 millió, PC-n 9 millió és wireless platformokon 1.4 dollár értékben és arányban árult szoftvereket. A forgalom eloszlása természetesen a tengerentúliaknak kedvezett, odaát értékesítették a játékok 58.7%-át, azaz 41 millió dolláros bevétel folyt be innen, míg 41.6%-a, vagyis 29 millió a nemzetközi forgalmazásokból származik.
Golyókat pattogtatva építsd újra Ballbylon megsemmisült városát és szerezd meg kincseit.
Az év vége előtt kapunk még egy küzdősportolóról szóló életrajzi filmet. Ezúttal Dwayne Johnson száll…
Az Anima: Gate of Memories 2016-os akció RPG remastere friss látványvilágot, viszont a majd 10…
Decemberben az HBO Max kínálata igazán változatos lesz! Blockbuster filmektől kezdve horrorfilmeken át a karácsonyi…
Bár a közvélemény negatívan fogadta Sydney Sweeney új filmjét, a Christy egy megrendítő filmdráma komoly…
A Wall World 2 nemcsak erősebb, hanem érettebb is elődjénél. Mindent megtesz, amit egy folytatásnak…