Bezárt a 3DRealms, viszlát Duke Nukem Forever

17 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

Tegnap bombaként robbant a hír, miszerint anyagi gondok miatt bezárta kapuit a szebb napokat is megélt 3DRealms, ami egyben azt is jelenti, nagy valószínűséggel nem lesz Duke Nukem Forever játék.

Tegnap késő este jelentette a Shacknews, hogy megbízható forrásai szerint a 3DRealms tönkrement, a cég bezárta kapuit. A bezárás hátterében anyagi nehézségek állnak, állítólag a csapat nem tudta már finanszírozni a napi működését sem, ami talán nem is olyan meglepő, hiszen több mint 12 éve nem jöttek ki semmi játékkal, egyetlen egy készülő projektjük volt, a szintén ennyi éve fejlesztés alatt álló Duke Nukem Forever, ami nagyon úgyfest, soha nem fog már megjelenni.

 

Persze reménykedni lehet – bár az évek tapasztalata alapján minek? -, ugyanis nem kizárt, hogy a 3DRealms-szel kiadói partnerségben álló Take-Two megvásárolja a kiadási jogokat és a félkész – vagy ki tudja milyen állapotban lévő – játékot. Mondanom se kell, erre vajmi kevés esélyt látunk, de annyi mindent átélt már a készülő DNF, hogy semmi sem kizárt.

Legfrissebb bejegyzések

Here comes the swarm – Betekintő

Halál a bogarakra!

2026-03-20

Ladies, Don’t Tempt My Immortality – Betekintő

Kultiváció vagy szerelem? Ez a nagy kérdés...

2026-03-20

FREERIDE – betekintő

Lépj fel a Fate Train-re, mely egy utazásra invitál a szellemvilágba, majd az út végén…

2026-03-19

Star Wrath – Closed Beta betekintő

A Star Wrath egy többjátékos űrbeli extraction játék, amelyben megépítheted a saját hajódat, és intenzív…

2026-03-18

Jön az MVM Budapest Comic Con 2026!

Világsztárok, képregénylegendák és cosplay csodák: visszatér az MVM Budapest Comic Con!

2026-03-17

Movierooms – Cinema Management (Alpha) játékteszt

Alkalmam nyílt kipróbálni a Movierooms - Cinema Management című játék alpha verzióját. Több technikai hiba…

2026-03-17