Oldal kiválasztása

Inazuma Eleven GO – Játékteszt

Inazuma Eleven GO – Játékteszt
10 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

A foci már nem a régi, minden eredmény el van döntve előre. Csupán egy szektor ural mindent, de lázadók mindig is lesznek, és egy akadémia felveszi a kesztyűt.

Arion Sherwind egy focimániás, akinek a vágyálma, hogy csatlakozhasson a Raimon csapatához, akik évek óta az egyik legeredményesebb csapat. Ahogy lenni szokott, semmi sem az, aminek látszik, a csapat valóban az egyik legerősebb, viszont most már az egész sportot az Ötödik szektor uralja, és ők döntik el, hogy egy-egy meccs végkimenetele mi legyen. Arionnak szívügye, hogy visszahozza az igazi futballt, amiben az edzője is segíteni fog. A történetről nem szeretnék többet írni, mert megvannak a csavarok és drámai vonal is, amitől érdekes és izgalmas lesz a játék.

Egy újfiúként kerülünk be a történetbe, így aki nem ismerné az esetleges animét, amiből a játék készült, nem kerül hátrányba, mert megkapunk minden szükséges információt. Érdemes megemlíteni, hogy nagyon karakterközpontú az alkotás, így mindenkit megismerünk a csapatban, és azt is, mi motiválja őket, hogyan viszonyulnak egymáshoz. Van, akit meg fogunk szeretni, van akit kevésbé, de utálni senkit sem lehet igazán.

A látványvilága egyszerűen fantasztikus lett. Igazán részletes, de két részre kell szedni az egészet, mert amikor szabadon járhatunk a világban akkor egy szép 3D-s környezetet kapunk, ami teli van mindenféle emberrel, minijátékokkal és ellenfelekkel, akiknél eltérő feladataink lesznek. Az átvezető videók az animéből valóak, így igazán szép, kézzel rajzolt bejátszásokat fogunk látni, de ami a nagy különlegesség, hogy ezek is 3D-sek. A meccseknél viszont az alsó képernyőre tevődik át a lényegi rész, ahol a játékosokat irányíthatjuk, és itt egy kicsit régivágású kinézetet kapunk, ami viszont egyáltalán nem lesz zavaró, mert így csak a lényegre koncentrálhatunk. Felül a pálya térképét láthatjuk, hogy tudjuk, mégis merre kell passzolni.

Mivel egy animéről van szó, a realitást ne nagyon kell keresgélni. Ellenben igazán látványos küzdelmekben lesz részünk, mert amikor két játékos egymás közelébe ér, választhatunk három lehetőség közül: ettől függ, hogy védekezünk vagy támadunk, és melléjük jönnek a különleges képességek. Az egyik leglátványosabb elem a Küzdő szellemek, amikor minden játékos saját szelemmel rendelkezik, akik támadó, illetve védekező szerepet töltenek be attól függően, milyen poszton van az adott szereplő.

A játékból két verzió jelent meg, Shadow és Light néven. Sok különbség nincs közöttük, a legjobb példát erre a Pokémon-részek szolgáltatják. Az eltérések például: más ember történetét ismerhetjük meg mélyebben, eltérő csapattársakat tudunk beszervezni, más-más Küzdő Szellem fog rendelkezésre állni, és lesz két eltérő ellenfélcsapat is, de annyival nem nyújt többet, hogy érdemes lenne beszerezni a másik verziót is.

Az Inazuma Eleven egy nagyon jó 3DS-cím lett. Látványban talán az egyik legszebbnek mondható, viszont aki nem szereti az animéket, ezért sem fog rajongani. Ha viszont a focit nem szereti valaki, attól még tehet vele egy próbát, mert nem a klasszikus értelemben vett meccsekről van szó, hanem vannak közbenső küldetések, a Küzdő szellemek pedig a látványos cselek miatt fogják lekötni az embert. Így bátran merem ajánlani olyanoknak, akik szeretnének egy kis újdonságot csempészni a mindennapjaikba.

Értékelés: 8/10

Translate »