Oldal kiválasztása

Nintendo 3DS interjú – minden, amit tudni szeretnél

Nintendo 3DS interjú – minden, amit tudni szeretnél
13 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

A múlt héten tartott amszterdami Nintendo konferencia után bizonyára sok-sok kérdés merült fel bennetek a márciusban megjelenő 3DS kapcsán. A Nintendo hazai képviseletét megkeresve igyekeztünk ezekre választ adni.

A múlt hét egyértelműen a Nintendóról szólt, a kiotóiak ugyanis Amszterdamban tartottak egy nagyszabású rendezvényt, ahol a tavalyi E3-on bemutatott Nintendo 3DS régóta várt részleteit ismertette a cég. Kaptunk pontos megjelenési dátumot, néhány szolgáltatás részleteivel is megismerkedhettünk, illetve jópár játék is lelepleződött, de olyan kardinális információkra, mint például a zsebkonzol árára, sajnos nem derült fény. Éppen ezért felkerestük a Nintendo Magyarországot, ahol Edvi Tímea, a hazai képviselet marketing menedzsere válaszolt kérdéseinkre.

 

A 3DS rengeteg közösségi funkciót is tartalmazni fog. Ezek közül nálunk pontosan melyek lesznek elérhetőek, illetve milyen feltételek szükségesek ezek igénybevételéhez?

 

Örömmel jelenthetem be, hogy a gyártó, a Nintendo úgy tájékozatott minket, hogy minden funkció elérhető lesz Magyarországról is, kivétel persze a lokális partner együttműködések által kínált online szolgáltatásokat, pl. a Nintendo és a British Sky Broadcasting Sky 3D alkalmazását. 
 

Pontosan milyen online képességei lesznek a 3DS-nek?

 

  • StreetPass: A 3DS bármikor képes kommunikálni a közelében található más 3DS-ekkel, hogy játékinformációkat cseréljen velük (Mii karakter, játékeredmények, stb.) és új ismerősöket szerezzen tulajdonosának.
  • SpotPass: A 3DS még „alvó” üzemmódban is képes csatlakozni vezeték nélküli Internetes hálózatokra, hogy megkeresse a legújabb frissítéseket és értesítse tulajdonosát a legújabb letölthető tartalmakról
  • Nintendo 3DS eShop: letölthető játékok (korábbi DS játékok és 3DS játékok is, sőt „retró” játékok is elérhetőek lesznek a virtuális boltban, pl. Game Boy™ és Game Boy Color játékok)
  • Ingyenesen letölthető játékvideók, játékdemók
  • Az eShop mind bankkártyával, mind előreváltott pontkártyával használható
  • Online közösségi funkciók: követhetjük a barátaink aktivitásait

Milyen régi Nintendo-játékokkal lesz kompatibilis a 3DS?

 

A 3DS-en kedvenc 2D-s Nintendo DS játékainkkal is játszhatunk a beépített SD kártya olvasó segítségével és minden készülékhez jár egy 2GB SD Memory Card

 

Az amszterdami konferencián a Nintendo a bemutató során bejelentette, hogy a DS-sel ellentétben a 3DS régiófüggő lesz. A visszafelé kompatibilitást ez mennyire befolyásolja?
 
Igen, a régiófüggőség a dobozos játékokra és a letölthető tartalmakra is igaz lesz, tehát a speciális régiófüggő játék vagy letölthető tartalom nem lesz elérhető más régiókból (mi az európai régióhoz fogunk tartozni mely egységesen egy régiót fog alkotni), tehát pl. amerikai 3DS játékokat nem tudunk majd az európai gépünkön lejátszani. Mivel ez a régiókorlát a Nintendo DSi szériájától jelen van a platformon, ez jó ideje így van, és véleményem szerint a visszafelé kompatibilitásra is igaz lesz, de erről nem kaptunk hivatalos információt.
 

A Nintendo egyelőre nem jelentette be a nyitócímek pontos listáját. Magyarországon is az eredetileg tervezett 20-25 címmel nyit majd a 3DS, vagy figyelembe véve a hazai viszonyokat, csak egy részük lesz első körben megvásárolható?

 

Jelen pillanatban a hivatalos lista megjelenéséig biztosat nem tudok mondani, de az biztos, hogy a Nintendo saját nyitócímeit, melyek az európai régióban megjelennek itthon is megtaláljátok majd a boltokban. A hivatalos listát ki fogjuk hirdetni és a játékok.hu is első kézből fog értesülni róla.
 

Több fórumon is szó esett a 3DS egészségre/szemre káros hatásairól. Ezzel kapcsolatban van esetleg hivatalos álláspontja a Nintendónak?

 

Ezzel kapcsolatban pontosan ugyanaz a helyzet, mint bármely más 3D esetében (mozi, TV) így ezek a félelmek és kétségek a Nintendo 3DS esetében is felmerültek. A készülékhez tartozó használati utasításban természetesen minden biztonsági figyelmeztetés és szükséges információ elérhető lesz magyar nyelven is. A készülékben állítható, sőt akár teljesen ki is kapcsolható a 3D megjelenítés, így mindenki úgy állíthatja be, kapcsolhatja ki vagy be ahogy az neki tetszik.
 

A konferencián a megjelenési dátum mellett sokan a pontos árcédula bejelentését is várták, ez azonban elmaradt. Mégis áll a kérdés, itthon mennyiért juthatunk majd hozzá a 3DS-hez?

 

A kiskereskedelmi árat a kiskereskedelmi partnereink határozzák meg, a hatályos európai törvények értelmében ugyanis sem a gyártó, sem a disztribútor nem határozhat meg sem kötelező, sem ajánlott fogyasztói árat, így hazai forgalmazóként mi sem. Érdemes körülnézni vásárlás előtt, hogy a legjobb árat kaphassa a vásárló.

 

Hazánkban még nem igazán elterjedtek a zsebkonzolok, a Nintendo Magyarország milyen akciókkal igyekszik majd népszerűsíteni a 3DS-t?

 

Ez legyen meglepetés, ám annyit elárulhatok, hogy igyekszünk minél több mindenkinek megmutatni és kipróbálhatóvá tenni, hiszen amint a kezedbe veszed az igazi szemüveg nélküli 3D-t, azonnal haza szeretnéd vinni.
 
Köszönjük az interjút!

 

Translate »